Hoşgeldiniz  

MEB’in En Çalışkan Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK

akhisarliyiz | 01 Mayıs 2020 | Eğitim, Haberler, Tüm Manşetler


akhisarliyiz
akhisarlicom@gmail.com

Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde bir rekor ; Bir genel müdür düşünün kendisine bağlı tüm kurumların müdürlerini iki günde tek tek aradı ve sorunlarını dinledi . Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde şu ana kadar böyle birşey yaşanmadı . Bundan sonrada yaşanması çok zor ….

Milli Eğitim Bakan’lığında yaklaşık 10 yıldır her birimde görev yapan , Ak Partinin kuruluşundan bu tarafa siyasetinde içinde yer alan Genel müdür Yusuf BÜYÜK ; son 10 yılda MEB’in hem Joker’i hem de atom karıncası oldu .

MEB’de sorun olan birimlerin başına getirilen Yusuf BÜYÜK ; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde 994 halkeğitim müdürünü birkaç gün içerisinde tek tek telefonla aradı ….

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK’den ; Hayat boyu öğrenme kurumları yöneticilerine moral ve destek telefonu…
 
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının olduğu şu dönemde, Hayat boyu öğrenme kurumları Genel Müdürü Yusuf Büyük, 994 halk eğitimi merkezi, 24 olgunlaşma enstitüsü ve hayat boyu öğrenmeden sorumlu şube müdürlerini tek tek telefonla arayarak onlara moral ve motivasyon desteği verdi.

Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yusuf  Büyük, kurumların sıkıntılarını dinledi. Hayat boyu öğrenme kurumlarında görev alan tüm personele güvendiğini, ilerleyen süreçte bu kurumlardan daha aktif görevler, projeler beklediğini belirten Yusuf Büyük, yeni dönemde kurumların standartlarını yükselterek şimdiden hazırlıklarına başlaması gerektiğini vurguladı.

Hayat boyu öğrenme kurumlarının, çağın ihtiyaçları doğrultusunda, hızla gelişen ve değişen sosyal ve kültürel hayattaki değişmelere ayak uydurabilen, eğitim seviyesi ve istihdam koşulları açısından önemli bir gösterge haline gelmiş birer eğitim kurumları olduğunu ifade etti.

Genel Müdür Yusuf Büyük; “Öğrenme beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir. Eğitimde süreklilik esastır. İnsanın kendisini geliştirmesi ve yenilemesi öğrenme faaliyetlerine ara vermeden devam etmesiyle mümkündür. Örgün öğretimi bitiren veya örgün öğretime devam eden herkes bizim kurumlarımızdan istifade edebilmek için bizlere başvurabilir. Hayat boyu öğrenme kurumları da, vatandaşlarımızın yaygın eğitime yönelik taleplerinizi karşılamak için vardır. Bizler, vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre onlara öğrenme ortamları hazırlayarak, öğrenme sürecine katkı sağlayacağız. Her zaman, her yerde ve her durumda hayat boyu öğrenmeyi ülke çapında yaygınlaştırmak Genel Müdürlüğümüzün aslî görevleri arasında olduğunu unutmayacağız. Hayat boyu öğrenme yolculuğunda sizlere sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.” dedi.

Bu zor günlerin kısa zamanda hep beraber atlatılacağı inancında olduğunu söyleyen Genel Müdür Yusuf Büyük; “Toplum olarak hepimizin kenetlenmesi gerektiği bugünlerde milli bir seferberlik ruhuyla çalışmaya devam ediyoruz. Böylesine zorlu bir süreçte koronavirüs ile mücadele kapsamında, maske, temizlik ve dezenfektan üretmek için kursları bitmesine rağmen, tamamen millî bir seferberlik ruhu ve gönüllülük esasına göre çalışan usta öğretici ve kursiyerlerimizi, fedakârca çalışan tüm personelimizi tebrik ediyor, katkılarından dolayı herkese en içten şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

mebpersonel.com

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2020 Akhisarlıyız Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.