Hoşgeldiniz  

Büyükşehirler ile Zonguldak’a giriş çıkış yasağı 15 gün uzatıldı

akhisarliyiz | 18 Nisan 2020 | Akhisar, Genel, Haberler, Tüm Manşetler A- A+

Büyükşehirler ile Zonguldak’a giriş çıkış yasağı 15 gün uzatıldı

İçişleri Bakanlığınca, 30 büyükşehirler ile Zonguldak’a giriş çıkış yasağı 15 gün uzatıldı.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği ”Şehir giriş, çıkış tedbirleri” ek genelgesiyle büyükşehir statüsündeki 30 il

ile Zonguldak’a kara, hava ve deniz yoluyla (toplu ulaşım aracı, özel araç gibi) yapılacak tüm giriş/çıkışlar, bu gece saat 24.00’dan itibaren daha önce belirlenen usul ve esaslara göre 15 gün daha uzattı.

Bakanlığın valiliklere gönderdiği genelgede fiziksel temas, solunum gibi yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısını tüm dünyada hızlı şekilde yükselten koronavirüs salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının önemi vurgulandı.

Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısıyla tedavi gereksinimi artırarak, toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacağına dikkat çekildi.

Genelgede, 30 il ile Zonguldak’a kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş/çıkışların 18 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 24.00’e kadar kısıtlandığı/yasaklandığı, sürenin bu gece itibariyle sona ereceğine hatırlatıldı. 

Kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacak.


Hibya Haber Ajansı

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
DOLAR 8,3214
EURO 9,7275
BIST 1,1676
ALTIN 499,82
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2020 Akhisarlıyız Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.