Hoşgeldiniz  

Benim Misafirim Nasreddin Hoca

akhisarliyiz | 11 Nisan 2020 | Eğitim, Genel


akhisarliyiz
akhisarlicom@gmail.com

Ordu/Ünye Kaledere İlkokulu anasınıfı öğrencileri ortağı oldukları “Benim Misafirim Nasreddin Hoca” e Twinning  projesi ile ilgili etkinliklerine  uzaktan eğitim sürecinde de devam ediyorlar.

Proje doğrultusunda öğrenciler ve aileler kendi seçtikleri bir fıkrayı ev ortamında canlandırdılar. Evde olan malzemeleri kullanarak dekor ve kostüm oluşturdular. Ortaya çıkan ürünler izlenmeye değer bir video olarak kayıt altına alındı.

Kaledere İlkokulu anasınıfı öğretmeni Esma ARSLAN proje doğrultusunda öğrencilerine kazandırmak istediği kazanımlar için, ” – Günlük hayatta ,sohbetlerimizde güldürü amaçlı kullandığımız Nasreddin Hoca  fıkraları değerler eğitimi açısından öğrencilerimize  olumlu katkılar (Hoşgörü, sabır, çalışkanlık, sevgi) kazandırmakta. Öğrencilerin  fıkralar üzerinde düşünerek erdemli bireyler olarak yetişmeleri yönünde eğlendiren mesajlar vermekte ve yorumlama, eleştirel düşünme, beceri gelişimine olumlu  katkılar sağlamakta.

Ayrıca kültürümüzün önemli bir parçası olan Nasreddin hoca fıkralarının toplumumuzda kalıcılığının ve yararlarının arttırılabilmesini hedefliyoruz.

Tüm bu kazanımları göz önünde bulundurarak projemizin öğrencilerimize kattığı farkındalık sebebiyle proje ekibimize teşekkür ederim.”ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2020 Akhisarlıyız Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.