Hoşgeldiniz  

Akhisarlı yazar Adem Göksügür’den İsrafil’in Nefesi

akhisarliyiz | 05 Nisan 2020 | Akhisar, Eğitim, Haberler, Kültür Sanat, Tüm Manşetler


akhisarliyiz
akhisarlicom@gmail.com

Adem Göksügür’den İsrafil’in Nefesi. 2055-2060 yılları arasında yeni bir dünya düzeni kurulurken Frankfurt Başkonsolosunun oğlu Emir’le bir rahibin kızı olan Rebeka arasında yaşanan ve sınırları zorlayan ve kıyamete yakın ölümün nefesini hissettirdiği bir aşk anlatılıyor İsrafil’in Nefesi’nde.

Adem Göksügür kimdir ?

1962 yılında Akhisar’da doğdu. Baba tarafından Gümüşhane Kelkit, anne tarafından Makedonya göçmeni bir ailenin en büyük oğlu. İlkokulu Akhisar’da, ortaokulu babasının işi nedeniyle Almanya’nın Siegen şehrinde tamamladı. Sonra, Türkiye’ye dönüp İmam Hatip Lisesini bitirdi. Alman Dili ve Edebiyatı eğitimini yarıda bırakıp İlahiyat Fakültesini bitirdi. Zonguldak’ta öğretmenliğe başladı ve sonra Akhisar’da devam etti. Otuz yıllık eğitimciliğin sonunda emekli oldu. Öğretmenliğin yanı sıra resim ve fotoğraf sanatıyla uğraştı.

İsrafil’in Nefesi

Göksügür İsrafil’in Nefesi romanında, 2055-2060 yılları arasında yeni bir dünya düzeni kurulurken Frankfurt Başkonsolosunun oğlu Emir’le bir rahibin kızı olan Rebeka arasında yaşanan ve sınırları zorlayan ve kıyamete yakın ölümün nefesini hissettirdiği bir aşkı anlatıyor.

Türkiye’nin kurduğu Üç Kıta Birliği (ÜKB)… Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinden oluşan ÜKB’nin dünyaya egemen olduğu yıllar. Batı ülkeleri çöküşe geçmiş ve dünyanın yönetimi ÜKB’nin elinde. Sonrasında müthiş bir kıtlık ve çözüm olarak Afrika seçiliyor. Afrika tarım arazileri ile yeniden dünyayı beslemeye başlıyor.

İslam Batı’ya egemen oluyor. Bu esnada Frankfurt Başkonsolosunun oğlu Emir’le bir rahibin kızı olan Rebeka arasında kültür çatışmasının sınırlarını zorlayan bir aşk yaşanıyor. Bu aşk iki genci maceradan maceraya sürüklüyor. Ve 2060’a yaklaşılırken Müslümanların hiçbir neden yokken ölmeye başlaması akıllara kıyamet alametini getiriyor.

İsrafil, ilahi talimatı bekliyordu. Sonrası mı ? İsrafil’in Nefesi’nde.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
DOLAR 7,8910
EURO 9,2911
BIST 1,1777
ALTIN 482,24
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2020 Akhisarlıyız Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.