Hoşgeldiniz  

20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi. 31 şehir araç giriş çıkışına kapatıldı

akhisarliyiz | 03 Nisan 2020 | Akhisar, Genel, Haberler, Sağlık, Tüm Manşetler A- A+

20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi. 31 şehir araç giriş çıkışına kapatıldı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması Tedbirleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu   ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 03 Nisan 2020 Cuma günü   saat 24.00’den itibaren 15 günlük bir süre için geçici olarak durdurulacak. Bu illerde yaşayan/bulunan tüm vatandaşların belirtilen süre boyunca illerinden  kalmaları esas olacak. 

20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi

81 İlimizi Kapsayacak Şekilde; tüm il ve ilçelerimizde 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanların sokağa çıkmaları  03.04.2020 tarihi saat 24:00’den itibaren geçici olarak yasaklanacak. 

Maske takma zorunluluğu

İl ve ilçelerde pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerinde vatandaşlar  ve çalışanlar maske ile girecekler. Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar için de geçerli  olacak. 

Sosyal mesafeyi gözeterek yürüme

İl ve ilçelerimizde meydanlarda sokak ve caddelerde; vatandaşların sosyal mesafeyi  gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmeyecek, yan yana yürüyen vatandaşlarımızın ise yine sosyal mesafeyi gözeterek yürümelerine dikkat çekilecek. 


Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın  durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince, konusu suç teşkil eden  davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler yapılabilecek.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2020 Akhisarlıyız Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.